Alfabet Dialogu

Festiwal Łódź Czterech Kultur to organizowane regularnie od 2010 roku jedno z najważniejszych łódzkich wydarzeń kulturalnych. Jest kontynuacją Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, który odbywał się w latach 2002-2009.

Jego nazwa odnosi się do tradycji czterech kultur, które miały największy wpływ na kształtowanie się historii Łodzi: polskiej, żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Festiwal jest wydarzeniem skupiającym się wokół wielu dyscyplin, m.in. teatru, literatury, filmu, muzyki, a także sztuk wizualnych. W 2017 roku festiwal zaprezentował się swoim odbiorcom w zupełnie nowej odsłonie. Program wydarzenia został przygotowany przez zespół kuratorski, w przeciwieństwie do poprzednich edycji, kiedy to obowiązywała autorska formuła wydarzenia.

Zmianom tym towarzyszyła nowa identyfikacja wizualna Festiwalu, za którą odpowiedzialne było nasze studio. Powierzono nam również Art Direction nad stroną wizualną wydarzenia, wraz z opracowaniem jego głównego motywu przewodniego. Podążając za hasłem wydarzenia, którym był "Alfabet Dialogu", nie zerwaliśmy całkowicie z przeszłością, nawiązując w projektach do dokonań łódzkiej awangardy, jednocześnie przekładając je na współczesny język.